Przygotowania cd.

Przygotowania cd.

Już za dwa tygodnie wylądujemy w El Calafate i rozpocznie się nasze wielkie polowanie na światło :-). Tymczasem przygotowania są już na ukończeniu. Sprzęt w zasadzie skompletowany, pozostały małe drobiazgi. Trzeba to jeszcze wszystko spisać i opisać. No i zapakować. W sobotę planuję pierwsze prawdziwe pakowanie po którym nastąpi zapewne mała weryfikacja wszystkiego co planuję ze sobą zabrać.

Tymczasem, w ramach testowania sprzętu wyjechałem z kolegami w Tatry na fotograficzny maraton. Przez trzy dni szalałem na stokach Tatr Wysokich robiąc zdjęcia i starając się sprawdzić sprzęt, który za chwilę poleci ze mną do Patagonii.

Odkryciem tego wyjazdu była bielizna termoaktywna X-Action (naszego sponsora), softshell Milo Tanca (również naszego sponsora), spodnie The North Face Gore-Tex Paclite oraz kurtka puchowa RAB Alpine Microlite. Myślę, że nigdy jeszcze na swoich wyprawach nie miałem tak dobranego ubioru. A całość nosiłem oczywiście w plecaku ekspedycyjnym LowePro Pro Trekker 600 AW.

Pogoda była doskonała – może nie do końca fotograficzna, ale udało nam się złapać inwersję :-). W ciągu dnia było prawie ciepło (około zera), a w nocy dochodziło do minus 10 stopni. Warunki były jednak trudne – stoki były pokryte warstwa lodu lub bardzo twardego śniegu. O wypadek nie było zatem trudno nawet z rakami i czekanem. O naszych przygodach już wkrótce będzie można przeczytać na stronie Łukasza.

Autorem wszystkich zdjęć jest Karol „gerczak” Woźniakowski.

1 Komentarz

  1. Podziwiam zapał i odwagę. Trzymam kciuki, aby ta wyprawa się udała. Czekam z niecierpliwością na Wasz powrót i oczywiście superowe fotki.