O Nas

Łukasz Kuczkowski – Mąż, Tata, Prawnik. Miłośnik pięknych krajobrazów i zimnych regionów świata, które wciąż stara się utrwalać na slajdach. Wyznawca zasady, że dobre zdjęcie wymaga naprawdę dużego wysiłku i przygotowań, a często przeżycia przygody.

Organizator fotograficznych wypraw w najdalsze rejony świata podczas których poznał m.in. zimno Himalajów, egzotykę Nowej Zelandii oraz chłód gór lodowych Grenlandii. Wyprawa do Patagonii jest realizacją kolejnego fotograficznego marzenia.

Na co dzień radca prawny w największej polskiej kancelarii.

Zdobywca Grand Prix za diaporamę zdjęć z Nowej Zelandii na Festiwalu Fotografii Przyrodniczej ZPFP „Wizje Natury 2008 oraz pierwszego miejsca za diaporamę z wyprawy na Grenlandię w 2010 roku. Laureat międzynarodowych konkursów fotograficznych Traveler Photographer of the Year 2010 i Glanzlichter 2010.

Strona internetowa Łukasza: www.kuczkowski.net.

Mój udział w tej wyprawie nie byłby możliwy bez wsparcia i zrozumienia mojej ukochanej Żony. Bardzo Ci dziękuję!

Adam Ławnik – fotograf krajobrazu, podróżnik. W poszukiwaniu światła i niepowtarzalnych kadrów odwiedza najodleglejsze rejony świata. Od Spitsbergenu przez Laponię, aż po kambodżańską dżunglę, tajlandzkie wyspy i pola ryżowe w Wietnamie. Dużą uwagę skupia także na fotografowaniu Polski, zarówno pod kątem przyrodniczym, wykonując zdjęcia w parkach narodowych, jak i etnograficznym, odwiedzając stare wsie i zapomniane miejsca.

Na co dzień pracuje w dużych miastach, fotografując miejskie krajobrazy i nowoczesną architekturę.

Jest członkiem zarządu Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Jego zdjęcia zdobyły wiele nagród, m.in. został wyróżniony tytułem Fotografa Roku 2005 OM ZPFP. W ostatnich latach kilkukrotnie przewodniczył jury ogólnopolskich konkursów fotograficznych.

Strona internetowa Adama: www.AdamLawnik.pl